11 ترفند حیاتی بازی Halo Wars 2 برای تازه‌کاران | سی دی کی اشتراکی(آنلاین)
 • در ازای خرید خود ، امتیاز کسب نمایید ، برنده جوایز شوید
 • 0
  کالا
  تومان
  سی دی کی اشتراکی

  نرم افزار های مورد نیاز
  پلتفرم های اورجینال
  ۱۱ ترفند حیاتی بازی Halo Wars 2 برای تازه‌کاران

   ۱۱ ترفند حیاتی بازی Halo Wars 2 برای تازه‌کاران

  با قابلیت تمام آنلاین

  این بازی را تجربه کنید

  این عنوان را میتوانید به صورت کاملا آنلاین بدون محدودیت زمانی تجربه کنید و با دوستان خود در سراسر دنیا به رقابت بپردازید به صورت مولتی پلیر


  بازی halo Wars 2، شاید یکی از قابل فهم‌ترین بازی‌های استراتژیک باشد که تا کنون ساخته شده است. یکی از عوامل چنین خصوصیتی، طراحی بازی برای کنترلر اکس باکس وان است و شما، مکانیزم‌های بازی را خیلی سریع، یاد خواهید گرفت.

  اما اگر Halo Wars 2، اولین بازی استراتژیک شماست، یا مدت‌هاست که بازی‌های استراتژیک را بازی نکرده‌اید (که حتما نکرده‌اید)، پس بهتر است که با این سبک و این بازی، بیشتر آشنا شوید. شاید خیلی از آموزه‌های شما درباره این سبک مفید باشد، اما سبک استراتژیک و دنیای بازی‌های ویدیویی در چند سال گذشته، تغییر کرده است.

  به همین دلیل، بازی Halo Wars 2 نیز دارای المان‌های طراحی و ویژگی‌های خاصی است که کمتر در بازی‌های استراتژیک دیده‌اید.

  ترفندهای یاد شده در این مطلب، برای یادگیری بازی Halo Wars 2 ضروری هستند. شاید تعدادی از این ترفندها بسیار واضح به نظر برسند، اما یادآوری آن‌ها ضرری نخواهد داشت.

  این ترفندها، در مودهای Skirmish، چند نفره و کمپین کاربردی هستند.

  بخش تمرینی را بازی کنید

  در بازی Halo Wars 2، سه بخش تمرینی وجود دارد. اولین بخش تمرینی با حرکت دادن واحدها و کلید‌های میانبر سر و کار دارد. اگر از طرفداران قدیمی سبک استراتژیک هستید، شاید این تمرین برای شما لازم نباشد، اما با تمام کردن آن، یک پک کارت‌های Blitz و XP دریافت می‌کنید.

  اگر اولین بار است که بازی‌های استراتژیک را تجربه می‌کنید، بازی کردن این بخش، ضروری است، زیرا با مفهوم‌هایی چون گروه‌های کنترل، نقاط حرکت و دیگر اصطلاحات بازی‌های استراتژیک آشنا می‌شوید.

  تمرین بعدی، کنترل یک پایگاه است و به ساخت پایگاه، برنامه ساخت واحدها و دیگر کارهای ساخت یک پایگاه می‌پردازد. به هیچ وجه این بخش را از دست ندهید، زیرا بازی Halo Wars 2، از این نظر با بازی‌هایی چون Command & Conquer و Starcraft، تفاوت دارد.

  آخرین بخش نیز آموزش Blitz Mode است که همانند دو بخش قبلی، پس از پایان آن، پک کارت‌های Blitz و XP دریافت می‌کنید. بخش Blitz چندان پیچیده نیست و بیشتر با کنترل آن آشنا می‌شوید.

  پیش از هر کاری، ساختمان‌های Supply Pad و Power Generator را بسازید

  اکنون که با طی کردن بخش تمرینی، با یک بازی استراتژیک آشنا شده‌اید، بهتر است با کارهای ضروری آغاز هر بخش آشنا شوید. قبل از هر چیز، باید یک Supply pad (یا اگر با The Banished بازی می‌کنید، یک Harvester) بسازید. هر واحد، توانایی و ساختمان، نیازمند مقداری تجهیزات برای ساخته شدن است و بهتر است از همان آغاز بازی به فکر آن باشید.

  سپس یک Power Generator (یا Power Extractor برای The Banished) بسازید. برخی واحدها، هم به تجهیزات و هم به نیرو احتیاج دارند و برای ساخت آن‌ها، باید این دو ساختمان را بسازید.

  تجهیزات و نیرو، تنها منابع بازی Halo Wars 2 هستند که روند کار خطی دارند و احتیاج به هیچ پیش نیاز یا مخارجی ندارند و هر دو نیز بسیار ضروری هستند.

  به محض این که این دو ساختمان را ساختید، می‌توانید به سراغ ساختمان‌هایی بروید که واحد تولید می‌کنند. همچنین، سعی کنید که این دو ساختمان را آپگرید کنید. آپگرید Heavy Supply Pad، ارزان‌تر از آپگرید Power Generator است، پس اول آن را خریداری کنید.

  با واحدهای Jackrabbit و Chopper، دیده‌بانی کنید

  واحدهای Jackrabbit و Chopper، سریع هستند و زره‌های سبکی دارند و به عنوان دیده‌بان به کار می‌روند. فارغ از این که فکر می‌کنید، چقدر آماده هستید، همیشه یکی از این واحدها را به اطراف نقشه بفرستید و در حال بررسی محیط اطراف باشید.

  هر بخشی از نقشه که تحت کنترل شما نیست، تحت پوشش مه جنگ، مخفی است و از واحدهای دیده‌بان، برای دیدن این مناطق استفاده می‌کنید.

  دلیل واضح برای این کار، سر در آوردن از نقشه‌های دشمنان و زیر نظر گرفتن ساختمان‌ها و واحدهای آن‌هاست. دیده‌بانی برای این که ببینید دشمن چند پایگاه دارد نیز بسیار مؤثر است.

  هدف شما هر چه باشد، هر چند دقیقه، یک واحد دیده‌بانی را به اطراف بفرستید و وضعیت را بررسی کنید تا بر همه چیز کنترل داشته باشید و تحت هیچ شرایطی، با هیچ واحدی درگیر نشوید.

  همچنین، از دیده‌بان‌ها برای بررسی اهداف استراتژیکی که می‌خواهید بگیرید، استفاده کنید.

  ساختمان‌های Forerunner، تجهیزات و بسته‌های نیرو را تصاحب کنید

  در بازی حتما با نماد رعد و برق در نقشه مواجه شده‌اید که نشان دهنده برجک‌های نیرو است. هر واحد پیاده نظامی می‌تواند این برجک‌ها را تصاحب کند، اما ابتدا باید با نگهبان‌ها بجنگید. هر لحظه که یکی از آن‌ها را بگیرید، مقدار قابل توجهی نیرو را تصاحب خواهید کرد که در اواسط هر بازی، اهمیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد.

  علاوه بر این برجک‌ها، آیتم‌های دیگری نیز وجود دارند که باید از آن‌ها مطلع باشید. شما متوجه می‌شوید که در برخی قسمت‌های نقشه بازی، سیلندرهایی به شکل باتری به رنگ‌های آبی و زرد پیدا خواهید کرد. سیلندرهای آبی رنگ، تجهیزات و سیلندرهای زرد رنگ، نیرو هستند.

  با فرستادن هر کدام از واحدهایتان به سمت این سیلندرها، می‌توانید آن‌ها را بردارید. برداشتن آن‌ها، زمان می‌برد و دیگر بازیابی نخواهند شد.

  در پایان، ساختمان‌های زیادی در نقشه وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا واحدهای خود را در آن‌ها قرار دهید. این ساختمان‌ها، نه تنها میدان دید خوبی در اختیار می‌گذارند، بلکه از واحدهای شما محافظت می‌کنند.

  واحدهای پیاده نظام معمولی در ساختمان‌های Firebase ساخته می‌شوند

  افرادی که بازی‌های استراتژیک را بازی کرده‌اند، تعجب خواهند کرد که ببیند، واحدهای معمولی و پایه (مانند Marines و Grunts) در ساختمان Firebase ساخته می‌شوند.

  برای واحدهای پیاده نظام پیشرفته‌تر، شما به Barracks نیاز دارید، اما واحدهای پایه‌ای مانند Jackrabbit، Chopper، Marines و Grunts در ساختمان Firebase ساخته می‌شوند. آپگریدهای این واحدها نیز در همین ساختمان قابل خریداری هستند.

  این ویژگی، تنها مختص Halo Wars است و در دیگر بازی‌های استراتژیک آن را پیدا نخواهید کرد.

  خیلی سریع به ساخت پایگاه‌های دیگر بپردازید

  به محض این که اولین ساختمان‌های Barracks خود را ساختید، به ساخت پایگاه‌های دیگر بپردازید. تمام نقشه‌ها به اندازه کافی مکان برای ساخت پایگاه‌های دیگر دارند و اندازه آن‌ها متفاوت است.

  کافی است به مکان‌های مشخص شده در نقشه بروید و باید ابتدا به سراغ مکان‌های بروید که می‌توانید آن‌ها را ببینید. پس اول یک واحد کوچک را برای پیدا کردن آن‌ها بفرستید.

  پخش شدن در نقشه و تولید نیرو در نقاط مختلف باعث می‌شود تا دشمن کار سخت‌تری برای نابود کردن شما داشته باشد. این کار در بازی halo Wars 2 نیز بسیار ساده است و تمام واحدها، از تکنولوژی و منابع یکسان بهره می‌برند.

  به سطح پایگاه و کارخانه‌های خود دقت کنید.

   هر پایگاه، سطح خود را دارد، اما سطح ارتش شما، در گوشه پایین راست صفحه، در سمت چپ مینی مپ قابل مشاهده است. این سطح، روی نوع ساختمان‌هایی که می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید، مؤثر است. توجه کنید که برای دریافت مکان بیشتر برای ساخت و ساز، باید هر پایگاه را جداگانه آپگرید کنید.

  همه پایگاه‌های شما قابل آپگرید نیستند، اما پایگاه اصلی خود را همیشه می‌توانید آپگرید کنید. افزایش سطح به نیرو احتیاج دارد.

  بسته به نقشه و شدت حملات دشمن، شاید مجبور شوید که تمام تمرکز خود را روی پایگاه اصلی خود بگذارید و حداکثر به یک پایگاه دیگر هم بپردازید. اگر خود را در چنین شرایطی دیدید، پایگاه اصلی خود را مرتبا آپگرید کنید.

  اگر نمی‌توانید در نقشه پخش شوید، پس سعی کنید تا پایگاه اصلی خود را تا جایی که می‌توانید تقویت کنید.

  آپگریدها سراسری هستند

  هر آپگریدی که برای هر واحد ساخت و ساز، مانند Barracks، Garage و Airpad می‌خرید، روی تمام ارتش شما اعمال می‌شود. حتی آپگرید واحدها نیز مانند زره قوی‌تر و توانایی‌های جدید و سطح ساختمان‌ها نیز سراسری هستند.

  حتی اگر تمام ساختمان‌های یک نوع را از دست دهید (برای مثال تمام ساختمان‌های barracks از بین بروند) آپگریدهای شما به حال خود باقی می‌مانند.

  توجه داشته باشید که برای باز کردن یک واحد قوی‌تر یا آپگرید جدید، باید سطح کارخانه خود را افزایش دهید.

  برای تکنولوژی پیشرفته‌تر، به نیرو احتیاج دارید

  فرض کنید که به اندازه کافی تجهیزات دارید، اما نیروی شما از اواسط بازی، شروع به تحلیل می‌کند. به این دلیل که به دست آوردن نیروهای پیشرفته‌تر، احتیاج به مقدار زیادی نیرو دارد.

  برخی واحدها نیز تا زمانی که مقدار مشخصی نیرو به دست نیاورید، باز نخواهند شد. بازی Halo Wars 2، به این طریق شما را آماده می‌کند تا با به دست آوردن نیرو، واحدهای پیشرفته‌تر را به دست آورید.

  هنگامی که احساس کردید، نیروهای Marine و دیگر واحدهای ارزان قیمت را به اندازه کافی دارید، به فکر توسعه مقدار نیروی خود باشید و Power Generator های بیشتر بسازید یا آن‌ها را آپگرید کنید. در حالت ایده‌آل، شما در این مقطع، چندین پایگاه دارید و فضا به اندازه کافی در اختیار دارید.

  در کل، ابتدا به فکر تجهیزات و سپس از اواسط بازی، به فکر نیرو باشید.

  با میان‌برهای کیبورد آشنا شوید

  این ترفند، مخصوص نسخه ویندوز ۱۰ بازی است. هر چند که انجام بازی به وسیله ماوس یا کنترلر، کاملا امکان پذیر است، اما استفاده از کیبورد برای سرعت بخشیدن به کارها، بسیار کاربردی است.

  البته، بر خلاف Starcraft، احتیاجی به حفظ کردین چند دکمه گوناگون ندارید. کافی است چندین گروه کنترل بسازید و یاد بگیرید که چگونه با کیبورد، به سراغ آن‌ها بروید.

  تمرین بازی، می‌تواند این قسمت را به شما آموزش دهد اما بهتر است که خودتان نیز با دکمه‌های بازی آشنا شوید. همچنین، تنظیمات کنترل را به دلخواه خود تغییر دهید.

  از Leader Powers به خوبی استفاده کنید

  در بازی Halo Wars 2، ویژگی Leader Power، مشابه ویژگی Scorestreak در بازی Call of Duty است. شما با احضار چرخی، می‌توانید امتیازات خود را صرف ویژگی‌های گوناگون و مهارت‌های جدید کنید که بستگی به یکی از شش قهرمانی دارند که انتخاب کرده‌اید.

  انتخاب قهرمان، قبل از شروع هر مسابقه انجام می‌شود و هیچ تأثیری نیز بر ارتش شما ندارد و تنها به سلیقه شما بستگی دارد و ببینید که هر کدام چه مهارت‌هایی دارند. هر قهرمان، روی سبک خاصی تمرکز دارد و با دیگری متفاوت است.

  این توانایی‌ها، می‌توانند منفعل یا قابل فعال شدن باشند و در میانه بازی قابل استفاده هستند. هر کدام از این توانایی‌ها نیز زمانی برای شارژ نیاز دارند و برای استفاده باید از نیرو و تجهیزات خود استفاده کنید و می‌توانند سرنوشت هر جنگ را تغییر دهند.

 • تاریخ ارسال : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶
 • نویسنده : سید رضا اکبری
 • پرداخت ایمن
  از طریق درگاه های ما با خیال راحت و اسوده پرداخت های ایمن خود را انجام دهید . با استفاده از زرین پال امن ترین پرداخت ها را انجام دهید .
  تضمین قیمت
  ما به شما تضمین قیمت های محصولاتمان را میدهیم و بهترین قیمت ها را برای شما قرار میدهیم تا بتوانید اسوده خرید کنید .
  پشتیبانی 24 ساعته
  پشتیبانی ما 24 ساعت روز و 7 روز هفته می باشد و میتوانید در هر موقع سوالات و مشکلات احتمالی خود را مطرح کنید و پاسخ خود را دریافت کنید .
  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت سی دی کی اشتراکی محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری ممنوع است .
  Design and Code with By : Sajad Kolahchi

  جهت پاسخ گویی سریع تر در تلگرام و یا iGap پیام بگذارید .

  به علت نوسان نرخ دلار قبل از خرید محصول اورجینال مورد نظر خود از موجودی و بروز بودن قیمت آن محصول از طریق راه های ارتباطی ذیل اطمینان حاصل نمایید .

  پیامک =09367517731
  کانال تلگرام و آی گپ = CDkeyShare@
  ID telegram & iGap = @Seyed_Rza